Białe wnętrza – co można robić zimową porą.

Białe wnętrza – co można robić zimową porą.

Czemu białe? Ponieważ ta moda nie przemija. Wielu spośród naszych Klientów wybiera właśnie ten kolor. Ale nie nie jest to oczywiście norma. Ściana, którą widzicie na zdjęciu była zabezpieczona i jednocześnie pobielona preparatem firmy Kelmolis – Ekomass biały.
Nasi Klienci, którzy w sezonie letnim wykańczali swój drewniany dom z zewnątrz teraz przystąpili do prac we w środku.
Prezentowaliśmy Wam już zdjęcie białych ścian zewnętrznych, a teraz przyszła kolej na wnętrza.

Białe wnętrza i białe ozdoby w domach to wpływ stylu Prowansalskiego oraz bielonych i tynkowanych wapnem polskich budynków. Wprawdzie tam biel była właściwie koniecznością, a teraz jest odradzającym się stylem zdobienia.

Bielić drewno można na wiele sposobów. Za pomocą bejc, rozcieńczanych farb albo produktów naturalnych na bazie oleju lnianego.
Preparat Ekomass jest właśnie tym ostatnim. Można stosować go do zabezpieczania i barwienia ścian wewnątrz domu, zabawek dla dzieci, saun i innego rodzaju drewna ozdobnego i użytkowego.
Oczywiście do powierzchni gdzie potrzebna jest większa odporność na ścieralność pomoże silniejszy brat preparatu Ekomass – Ekolin.

To właśnie Ekolin biały został wykorzystany do pobielenia ścian zewnętrznych domu, który omawiamy.
Chodziło o rozjaśnienie drewna sosnowego i pozbycia się jego żółtawej barwy ale również na zachowaniu jak największej transparencji. W związku z tym właściwy do tego preparat na bazie oleju – Linotep byłby zbyt kryjący.

Ale nie tylko biały jest tak popularny. Wielu z naszych Klientów chce zachować naturalny kolor drewna. Używają do tego celu bezbarwnej smoły drzewnej – Ekotep 200 (na zewnątrz) i oleju lnianego surowego HMF do wnętrz lub także czasami również na zewnątrz. Ale o tym w kolejnym artykule.