Impregnat biobójczy do drewna – PRG30. Siła i moc naturalnie.

Impregnat biobójczy do drewna – PRG-30. Siła i moc naturalnie.

Zapewne wielu naszych Klientów pamięta ten środek, który sprzedawaliśmy jeszcze mniej więcej do pierwszej zimy pandemicznej. Wiele można byłoby o tym pisać najważniejsze jest to, że PRG-30 wraca u nas do sprzedaży. Tak samo już na dniach pojawią się smoły Ekotep i rewelacyjny olej do tarasów, podłóg i elewacji. Mowa tu oczywiście o oleju Ekolin bezbarwnym i zapewne kolorowy.

Impregnat biobójczy PRG-30 to najlepszy

środek z jakim miałem do czynienia. Pisałem o nim chociażby w tym artykule. Jego zalety to fakt sprawdzony, że można zabezpieczać nim mokre drewno co zabezpieczy je na czas suszenia.

Jest to bardzo ważne dla osób które zbudowały dom z bali lub drewna, który wysycha w sposób naturalny. Po zastosowanie PRG 30 będzie sechł szybciej, a drewno będzie naturalnie jasne. Najczęściej budowanymi domami z drewna nie suszonego są domy z bali. Jest to część technologii, dzięki której konstrukcja tych domów i suszone drewno powoduje “dopasowanie się” łączeń pomiędzy balami. Pewnie dlatego  właśnie firma Rutkowscy Domy z Bali Naturalnych tak polubiła ten produkt.

PRG-30. Drewno zabezpieczone tym impregnatem jest także chronione przeciw UV. Sprawdziłem to zabezpieczając pieniek lipowy, który następnie stał ponad dwa lata na dworze w słońcu i deszczu. Drewno lipy nie jest zbyt odpornym drewnem. Jest dość miękkie i dlatego używa się do rzeźbienia.  Natomiast dzięki PRG-30 nic mu się nie stało. Można stosować go do saun, drewnianych domów, drewnianej stolarki okiennej i każdego rodzaju drewna budowlanego i użytkowego. Oczywiście PRG – 30 należy pokryć np. olejem lnianym, smołą drzewną czy inną substancją do ochrony i konserwacji drewna.

Skutecznie zabezpiecza przed: promieniowaniem UV, grzybami, wodą i wilgocią (hydrofobowy) oraz przed owadami żerującymi w drewnie.PRG-30 jest impregnatem naturalnym nie zawierającym chloru. Można stosować go do saun, drewnianych domów. Ważne jest dla jego skuteczności aby nakładać go dwukrotnie i w zalecanej przez producenta dawce – 1 litr preparatu na 7 m kwadratowych drewna. PRG-30 nie może przekraczać 7 m2. Wtedy substancja czynna wniknie w drewno w odpowiedniej dawce.

Impregnat oczywiście można nabyć w naszym sklepie – HMF24.pl

Zapraszamy