Wybielanie drewna – Bielik do drewna. Video.

Wybielanie drewna - bielikWybielanie drewna – Bielik do drewna.

Wybielanie drewna, a tak naprawdę czyszczenie z wszelkiego życia biologicznego, które ma wpływ na zmianę wybarwienia drewna. Zapewne  wiecie doskonale, że szarzenie drewna to rozkład szary. Jest to najczęstszy problem użytkowników drewna. Można usunąć poprzez obróbkę mechaniczną albo chemiczną.

W zależności od gatunku drewna wystawionego na czynniki atmosferyczne zmienia kolor. Powodem tego są różne grzyby i pleśnie i zgnilizny. W przypadku grzybów szlifowanie drewna czy też struganie może spowodować rozniesienie grzybni, a to już będzie bardzo niefajne.

Jeżeli spodoba Ci się ten artykuł wspomóż mnie – Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wybielanie drewna to nazwa umowna. Bielik przywraca drewnu pierwotny wygląd. Niszczy czynniki powodujące zmianę koloru, a tym samym usuwa szkodliwe dla drewna życie biologiczne.

Sklep HMF odwiedz

Bielik może być stosowany poprzez nakładanie pędzlem, natryskiem czy też nawet wałkiem. Koniecznie !!! należy stosować środki ochrony osobistej – maseczkę (najlepiej lakierniczą), okulary ochronne i rękawice gumowe. Warto też chronić swoje ubranie np. za pomocą kombinezonu lakierniczego zakładanego na ubranie wierzchnie. W innym wypadku Bielik, który dostanie się na odzież może ją odbarwić lub nawet zniszczyć.

Wybielanie drewna - bielikBielik – zastosowanie.

Bielik może być stosowany zarówno do drewna budowlanego, dekoracyjnego. Do drewna z które chcesz chcesz coś stworzyć, a także już gotowych przedmiotów i konstrukcji wykonanych z drewna.

Można go stosować także do unieszkodliwiania pleśni, grzybów i innych zagrożeń biologicznych drewna. Bielikiem można także próbować leczyć drewno zainfekowane  szkodnikami technicznymi drewna.

Sposób aplikacji.

Wybielanie drewnaZachowując odpowiednie środki bezpieczeństwa Bielik może być stosowany na różne sposoby. Tak jak już napisałem:

  1. nanoszenie pędzlem,
  2. natryskowo,
  3. polewając drewno zainfekowane bezpośrednio,
  4. oraz w inny sposób.

Po osiągnięciu zamierzonego celu warto spłukać drewno wodą. Szczególnie jeżeli jest drewno używane w już zamieszkałym domu. Należy także pamiętać aby po takim zabiegu zabezpieczyć drewno. My ze swojej strony polecamy oleje do drewna. Można także przed nałożeniem oleju czy innego środka typu farba, lakier itp. zabezpieczyć drewno środkiem biobójczym.

Oddając ten produkt w Wasze ręce mamy nadzieję na usprawnienie waszej pracy z drewnem. Zarówno firmom i osobom budującym domy z drewna, a także meblarzom, mniejszym i większym rzemieślnikom, a także użytkownikom drewna.