Impregnacja drewna – rusza sezon + film

impregnacja drewnaImpregnacja drewna – rusza sezon

Impregnacja drewna wymaga odpowiednich warunków. Kolejne dni pokazują, że już wkrótce będzie można rozpocząć prace z drewnem na zewnątrz. Ten rok niesie sporo  ciekawych niespodzianek.

Jedną z tych która zapewne Was ucieszy to zamiast wzrostu cen oleju lnianego do drewna ceny u nas spadają. Bynajmniej póki co są one niższe. Smoła drzewna póki co także pozostaje w obniżonej cenie promocyjnej. Będziemy się starać aby taki stan rzeczy pozostał jak najdłużej. Oczywiście nie jest to zależne od nas. Niestety na dzień dzisiejszy impregnacja drewna naszym olejem duńskim nie jest możliwa. Już od połowy zeszłego sezonu nie jest on dostępny. Dołożymy jednak wszelkich starań aby pojawił się u nas ponownie.

Rutkowscy domy z bali naturalnychRutkowscy domy z bali naturalnych rozszerza działalność.

Nasza zaprzyjaźniona firma Rutkowscy domy z bali naturalnych rozwija swoją działalność. Oczywiście impregnacja drewna cały czas jest wykonywana przez nich naszymi olejami i smołami. W tym roku ruszy ich zakład w którym będą produkowane zarówno drewniane elementy konstrukcyjne domów jak i całe domy z bali płazów. Przemek Rutkowski, właśnie uruchamia zakład planuje również “wycinanie” domów z płazów drewnianych do samodzielnego montażu. Coś na wzór “szwedzkiej” firmy produkującej meble do składania. Niestety trzeba jeszcze powalczyć z biurokracją w zakładzie energetycznym, który ma dostarczać prąd do jego zakładu produkcyjnego.

Natomiast Jacek Rutkowski (ojciec) nadal będzie wykonywał drewniane arcydzieła  – domy z bali okrągłych. W samym sercu Bieszczad będzie kontynuował dzieło, które rozpoczęli wraz z synem. Zapewne jest to pocieszające dla wszystkich osób, które mają ochotę na zamieszkanie w w takich cudeńkach. Będąc w okolicach Bieszczad odwiedzić plac budowy Rutkowskich, który znajduje się w miejscowości Procisne. Można porozmawiać z Jackiem zarówno o drewnie, naszych impregnatach, a także o Bieszczadach. Na ich placu pojawiają się często różne zwierzęta. Zaglądają tam również niedźwiedzie. Na szczęście jak to w Bieszczadach bywa ludzie i największe drapieżniki starają się na wzajem unikać.

Jak wyglądają nasze plany?

Plany są rozległe, ale życie często je weryfikuje. Czas pokaże co uda się zrobić. Mamy nadzieję, że uda na się w końcu pozyskać olej duński od producenta, który do tej pory nas zaopatrywał. mamy także nadzieję, że wystarczy zapasu oleju lnianego do impregnacji drewna na cały sezon.

W planach mamy także tłoczenie oleju lnianego spożywczego, a także oleju z czarnuszki i konopi. To wspaniałe i wartościowe źródła wszelkich minerałów i witamin. Będą zapewne doskonale ” impregnował ” Wasze organizmy. Zdrowie jest najważniejsze i warto o nie zadbać. Dlatego też oleje spożywcze będą wytłaczane na zimno i tylko na zamówienie aby jak najdłużej zachowały swoje właściwości. Ponadto takie oleje pachnące ziarnami i mające niesamowite walory smakowe mają termin do spożycia 2-3 miesiące. Oleje te nie będą filtrowane aby zachować jak najwięcej wartościowych składników. Cieszymy się, że nadal możemy dostarczać Wam naturalne impregnaty do drewna, a być może także zdrowe produkty tłoczone z nasion najwyższej jakości.

postarzanie drewna impregnacja

Ogłoszenia w naszym serwisie

Uruchamiamy dla Was także tablicę bezpłatnych ogłoszeń. Mamy nadzieję, że dzięki temu skupimy w jednym miejscu fanów wszystkiego co wiąże się z drewnem. Pomimo wielu grup na portalach społecznościowych wcale nie jest łatwo znaleźć to czego się szuka. Mamy nadzieję, że przypadnie Wam ta część serwisu do gustu i będziecie mogli sprzedawać, kupować oraz obdarowywać innych niepotrzebnymi już przedmiotami. Serwis jest jeszcze dopracowywany ale można już z niego korzystać. W najbliższych dniach ustalimy i wstępnie kategorie ogłoszeń.

impregnacja hand madePoradniki – baza wiedzy

To także nowy dział w naszym serwisie, który ma za zadanie pomóc Wam w pracach z drewnem. Zarówno w przypadku większych konstrukcji jak i mniejszych przedmiotów robionych z drewna. Oczywiście nie pominiemy zagadnienia impregnacji drewna. Zamieścimy tam także porady w zakresie postarzania i barwienia drewna różnymi metodami. Dowiecie się także troszkę o stylizacji mebli i przedmiotów użytkowych z drewna. A może też jak przerobić meble z MDF i innych sztucznych tworów na bardziej atrakcyjne wizualnie. Mam tu na myśli pracę z farbami kredowymi i woskami. Jak widzicie plany są dość rozległe. Oby wystarczyło czasu na ich realizację.