Impregnacja drewna łodzi “Zuchwała” olejem lnianym do drewna HMF.

Impregnacja drewna łodzi “Zuchwała” olejem lnianym do drewna HMF.

Impregnacja drewna łodzi “Zuchwała” jest już drugą realizacją odnowienia łodzi drewnianych w Porcie Czerniakowskim.

Wcześniej pokazywana przez nas łódź “Rytman” została zabezpieczona olejem lnianym surowym i produktem smoła drzewna – EKOTEP.

W już od jutra nie tylko dostarczamy nasze impregnaty na zabezpieczenie przed sezonem potężnej jednostki pływającej (nazwa póki co ściśle tajna : ) ). Akurat w tym przedsięwzięciu firma HMF nie tylko dostarcza naturalne i trwałe produkty. Jednocześnie osobiście będę uczestniczył w wykonywanych  mających na celu przygotowanie tej drewnianej łodzi do sezonu. Obecnie w Porcie Czerniakowski są czyszczone kolejne łodzie, które zostaną zabezpieczone również naszymi produktami.

Cieszy mnie fakt, że wybór padł na nasze produkty. Zarówno Ekotep jak i olej lniany surowy do drewna, a także wprowadzany do sprzedaż nasz kolejny produkt Danish Oil HMF24.
Tym bardziej cieszy mnie to, że nasze produkty wygrały nie ze względu na cenę zakupu ale jakość i cenę wartości ochronny i konserwacji drewna.

Wielu właścicieli drewnianych łodzi, którzy korzystali wcześniej z tanich olei i smół zdecydowanie zauważyło różnicę.  W jakości naszych produktów do sprzedawanych w marketach, a także jednej z firm sprzedających produkty do zabezpieczania łodzi. Pisałem o tym w poprzednim poście.

Drewniana łódź - szkutaZdjęcie, które widzicie prezentuje łódź drewnianą na której jutro rozpoczniemy pracy konserwacyjne. Nie zdradzając tajemnicy wspomnę, że kadłub łodzi ma 16 metrów długości i 5 metrów szerokości.

Wiele także wskazuje, że w tym roku uda się zorganizować warsztaty dla osób, które chcą nauczyć się:

  • podstaw pracy z drewnem narzędziami ręcznymi i elektronarzędziami,
  • stylizacji i postarzania drewna,
  • ochrony, konserwacji i barwienia drewna metodami naturalnymi
  • oraz dowiedzieć się więcej o łodziach drewnianych,
  • historii czasów żeglugi Wiślanej,
  • podstaw o budowie łodzi drewnianych.
  • i pewnie jeszcze więcej.

Wstępnie planujemy 2-3 dniowe warsztaty, które odbędą się na jednej z wiślanych wysepek lub w miłej zatoczce na łonie natury z noclegiem na łodzi lub w namiotach.  Planujemy grupy 6-10 osobowe. Ale być może zredukujemy je do grup 6-8 osób.

Osoby zainteresowane proszę zgłaszać się pod email: info@hmf24.pl lub telefonicznie 577-149-841