Rękodzieło naszą pasją. Wracamy do drewnodzieła.

Dębowa taca - misaRękodzieło naszą pasją. Wracamy do drewnodzieła.

Kończy się sezon na prace w terenie z naszymi produktami do barwienia, ochrony i konserwacji drewna. Ale przecież coś robić aby nie umrzeć z nudów i zarobić na zimę.
Postanowiliśmy wrócić do korzeni HMF, czyli rękodzieło – naszą pasją. A właściwie można powiedzieć, że drewnodzieła. Zgromadziliśmy troszkę drewna przez ostatnie kilka lat i czas zamienić je w przedmioty użytkowe i dekoracyjne.

Mamy wiele pomysłów jak wykorzystać zgromadzone drewno. Będziemy realizowali zarówno swoje projekty jak i zlecenia na które będziemy mieli odpowiedni materiał.

blat-stolu-dab-i-kawa-01Zaczęliśmy także eksperymenty z łączeniem żywic z drewnem. Póki co wyniki są obiecując. na zdjęciu obok widać blat stolika kawowego w trakcie prac. Obecnie jest on umieszczony na ramie roboczej i jeszcze nie docięty na wymiar. Czekamy  aż żywica utwardzi się odpowiedni. Trzeba będzie wtedy jeszcze wylać kolejne warstwy wyrónujące, które przykryją przeszlifowane ziarenka kawy.

jak blat będzie skończony poddamy go wielu testom. Chociażby zmiennym warunkom atmosferycznym (w domu i ogrodzie na zmianę). A w związku z tym, że niedługo temperatury spadną poniżej zera będą to dość ekstremalne testy 🙂

swiecznik-z-buczyny-naturalne-barwienie-na-5-swieczekBędzie także troszkę prac z dekoracjami do domu. Oczywiście wszystko z drewna. Mamy w planach zrobić trochę świeczników, może dębowe skrzyneczki i wieszaki na ubrania.

Rękodzieło jest naprawdę fajnym zajęciem. Dlatego namawiamy Was abyście także spróbowali. Jeżeli potrzebujecie jakiś porad piszcie śmiało. info@hmf.24.pl