Płot drewniany – jak dobrze zabezpieczyć?

Płot drewniany – jak dobrze zabezpieczyć?

To zdjęcie otrzymaliśmy od naszego Klienta, który zdecydował się postawić płot drewniany i zabezpieczyć go w odpowiedni sposób.
Do zabezpieczenia wykorzystał on: olej lniany, Ekotep 148 oraz Linotep – łamana biel.

Słupki płotka zostały zabezpieczone olejem lnianym,  a następnie część, która znajduje się w ziemi smołą drzewną – Ekotep 148. Jest to produkt przeznaczony do kontaktu z ziemią i wodą. Służy do zabezpieczania bali wbijanych bali pomostów w dno zbiorników wodnych, łodzi drewnianych i wszelkiego drewna mającego kontakt z gruntem.

W przypadku drewna osadzanego w ziemi należ dokładnie zabezpieczyć przekrój czołowy drewna oraz całość słupka od samego dołu do wysokości około 15-20 cm nad ziemią.

Użycie oleju lnianego surowego HMF miało na celu głęboką impregnację drewna oraz odpowiednie zabezpieczenie przekroju czołowego drewna gdzie występuje silny efekt kapilarny.

Kontakt z HMF24.pl: email – info@hmf24.pl, tel. 513-149-841 lub 576-041-441

Aby płotek wyglądał atrakcyjnie nad powierzchnią ziemi został użyty produkt o nazwie Linotep. Jest to bardzo ciekawy produkt, którym w zależności od sposobu użycia można uzyskać efekt mniej lub bardziej transparentnego krycia. Czyli połączenie bejcy z farbą. Może on pozostawić strukturę drewna mnie lub bardziej uwidocznioną aż do prawie całkowitego krycia.

Linotep produkowany jest na bazie oleju lnianego i zawiera dodatkowo w niewielkiej ilości smołę drzewną (dzięgieć),  terpentynę balsamiczną, kalafonię i inne żywice, a także środki grzybo i owadobójcze. Dostępny w dowolnym kolorze na zamówienia oraz ze stałej palety barw.
Naturalny i przyjazny dla środowiska. Bardzo dobrze zabezpiecza drewno przed czynnikami zewnętrznymi oraz nadaje mu atrakcyjny wygląd. Dzięki zastosowaniu pigmentów mineralnych posiada on bardzo dużą odporność na promieniowanie UV.

Można nim zabezpieczać każdy rodzaj drewna. Meble ogrodowe, płoty, wiaty, elewację drewnianych domów, zabawki ogrodowe, oraz każde inne drewno na zewnątrz.

Dom widoczny na zdjęciu po lewej stronie był już przez nas prezentowany w artykule na stronie HMF24.pl – Kliknij tu.

Warto jednak wspomnieć, że wykończenie jego elewacji wymaga jeszcze poprawek w związku z nierzetelną firmą, która wykonywała to zlecenie. Tak jak już wiele razy wspominaliśmy, w tym roku wykonawczo zajmujemy się samymi poprawkami. I w tym przypadku prawdopodobnie przypadnie nam dokończenie tej inwestycji. Elewacja miała zostać pomalowana zgodnie z naszymi zaleceniami dwukrotnie, a została pomalowana tylko jeden raz. Tak więc uważajcie na swoich wykonawców i dokładnie sprawdzajcie wykonane przez nich prace.

Galeria obiektów zabezpieczonych produktem Linotep.

Gotowa paleta kolorystyczna naturalnego impregnatu barwiącego  – Linotep :