Discovery w zaprzyjaźnionej firmie – Rutkowscy Naturalne domy z bali. Galeria zdjęć.

Discovery w zaprzyjaźnionej firmie – Rutkowscy – Naturalne domy z bali.

Miło nam jest zaprezentować Wam kilka zdjęć ze zdjęć ekipy filmowej Discovery w naszej zaprzyjaźnionej firmie – Rutkowscy – Naturalne domy z bali .
Z firmą tą mieliśmy przyjemność zapoznać się podczas naszej wizyty w Bieszczadach kiedy gościliśmy w Dyrekcji Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

Wprawdzie nie gościliśmy tam zbyt długo ponieważ czas gnał w drogę powrotną do domu ale w czasie rozmowy my dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy o drewnie, a mamy nadzieję, że firma Rutkowscy o naturalnych sposobach impregnacji drewna.
Cały czas jesteśmy w kontakcie i zapewne wczesną wiosną zawitamy w Bieszczadach.

Jak sama nazwa firmy mówi Rutkowscy zajmują się budową naturalnych domów z bali. Budują także sauny, altanki i o czym mało osób wie, w wolnych chwilach wykonują dla swoich stałych Klientów meble z drewna i inne ozdoby.

Jeżeli dobrze pamiętam to wizyta ekipy Discovery wiąże się z realizacją zdjęć do nowego sezonu “Przystanek Bieszczady”, którego emisja ma rozpocząć się od marca 2017 roku.

Zapewne redakcja Discovery dostrzegła w firmie Rutkowscy ich zaangażowanie oraz fachowość przy budowie naturalnych domów z bali. Wiele lat praktyki Seniora w zagranicznych budowach takich domów zaowocował zwróceniem na siebie uwagi tak poważnej stacji telewizyjnej.
Ciężkie bieszczadzkie warunki w jakich Rutkowscy pozyskują drewno na budowę  oraz sam proces budowy domów ma zostać udokumentowany krok po kroku. To już druga wizyta ekipy Discovery w firmie Rutkowscy. Pierwsza dotyczyła nagrania materiału z selekcji drzew i ich zrywki.

W czasie drugiej wizyty ekipy Discovery z której pochodzi zdjęcie, Rutkowscy budowali skrzynie do transportu żubrów.
Wracając do ciężkich bieszczadzkich warunków życia i pracy należy dodać, że budowa domów z bali odbywa się także niezbyt łatwych warunkach. Zima czy lato nie ma znaczenia. Jeżeli są zamówienia Rutowscy w skwarze czy mrozie budują na swoim placu za pomocą pił spalinowych i dłut piękne domy.

Nazwa naturalne ma jak najbardziej swoje uzasadnienie. Domy te powiem są ocieplane owczą wełną, a od naszej wizyty zabezpieczane i barwione (według zlecenia zamawiającego) również naturalnymi impregnatami i preparatami barwiącymi.

Być może Discovery pokaże również użycie dystrybuowanych przez nas naturalnych impregnatów i produktów barwiących drewno firmy Kelmolis.

Firmie Rutkowscy szczególnie przypadł do gustu impregnat PRG-30. Do tej pory impregnaty dostępne na polskim rynku nie spełniały ich oczekiwań. A mianowicie utrzymania okorowanego drewno w naturalnym kolorze drewna, zabezpieczeniu przed grzybami i porostami mchów (szczególnie w miejscach łączeń). Prawdopodobnie także jako standardowe zabezpieczenie podwaliny i łączeń bali będą używane smoły drzewne – Ekotep firmy Kelmolis. W przypadku łączeń bezbarwne, a do podwaliny smoły (dzięgieć) przenzaczony do tego celu jak i do zabezpieczania bali wbijanych w zbiorniki wodne w celu osadzenia na nich pomostów.
Co do dalszego użycia naturalnych produktów impregnujących i barwiących drewno zadecydują już sami Klienci.

Cieszy nas to, że firma ta została wyróżniona na tle innych firm budujących domy z drewna w Bieszczadach.
Świadczy to zapewne o ich wysokich kwalifikacjach i kunszcie.
Mamy nadzieję, że zaprezentujemy Wam relacje z kolejnych wizyt Discovery w tej firmie, a my mamy zamiar przygotować własny materiał video na temat tej firmy.

Dodam jeszcze, że domy budowane przez firmę Rutkowscy powstają na ich placu, a następnie rozmontowane przewożone są na miejsce swojego przenzqaczenia do Klienta gdzie są montowane na wcześniejj przygotowanych fundamentach. W związku z tym nie ma znaczenia czy zamawiający mieszka nad morzem, czy w innym miejscu Polski czy Europy. Każdy może mieć dom zbudowany przez firmę Rutkowscy – Naturalne domy z bali. 

Fanpage firmy Rutkowscy – Naturalne domy z bali KLIKNIJ TU

Strona firmy Rutkowscy – Naturalne domy z bali KLIKNIJ TU

Galeria zdjęć.