Zimą też pracujemy. Ekotep – smoła drzewna.

Ekotep - zimą w Bieszczadach. Rutkowscy domy z bali naturalnychZimą też pracujemy. Ekotep – smoła drzewna.

Mogłoby się wydawać, że sezon zimowy jest okresem martwym w firmie zajmującej się zabezpieczaniem drewna na zewnątrz.
Zapewne tak ale nie w naszym przypadku. Oczywiście nie ma mowy o zabezpieczaniu drewna ponieważ temperatury zupełnie temu nie sprzyjają.
Natomiast to co może się komuś wydać dziwne to to, że jeździmy do wielu obiektów, które zostały zabezpieczone w ubiegłym roku. Obserwujemy zachowanie się preparatu Ekotep i innych preparatów, które sprzedajemy i stosujmy w warunkach zimowych. Wykonujemy zdjęcia aby mieć wgląd do dokumentacji co dzieje się z zabezpieczonym drewnem na przestrzeni czasu i w różnych porach roku. Oczywiście okres zimowy nie jest okresem kiedy drewno jest najbardziej narażone na warunki atmosferyczne. Tym bardziej, że większość naszych preparatów nie jest powłokotwórczymi, a te które zostawiają cieniutką powłokę w postaci pigmentu naturalnego również głęboko penetrują drewno. Tak czy inaczej warto jest mieć szerszą dokumentację.

W ciągu kliku najbliższych dni mamy także zamiar uzbroić remontowaną wiatę znajdującą się na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego (na zdjęciu) w dach, który wraz z innymi wolontariuszami wymieniliśmy. Deski na pokrycie dachu zostały zabezpieczone preparatem Ekotep  w pomieszczeniu stolarni, a teraz czekają na przybicie.

Ekotep Rękodzieło drewno stolikMamy także troszkę czasu na to co lubimy czyli na zabawę dłutami i innymi narzędziami i tworzenie różnych przedmiotów z litego drewna.

Sprawia nam to wielką przyjemność, a także pozwala podnosić nasze umiejętności pracy z drewnem.
Dzięki temu mamy też więcej możliwości napotkania różnych nowych problemów z zabezpieczaniem i obróbką drewna. Rozwiązują te problemy możemy później skuteczniej doradzać naszym Klientom w wielu kwestiach.
Nie wyobrażamy sobie aby ktokolwiek mógł rozmawiać o drewnie i jego zabezpieczaniu nie zajmując się drewnem na co dzień.

Stąd też podjęta przez nas decyzja (już pod koniec zeszłego roku) o tym, że produkty firmy Kelmolis, której jesteśmy przedstawicielem na Polskę nie zostaną wprowadzone do sprzedaży sklepowej, a jedyną możliwością sprzedaży detalicznej na terenie kraju są firmy zajmujące się drewnem i stosujące takie produkty jak Ekotep, Ekolin, Linotep, PRG-30 czy Ekomass. Są to produkty, których aby używać z sukcesem należy je poznać i zrozumieć ich sposób działania. A one odpłacą się długim okresem ochrony drewna i bardzo oryginalnym sposobem wybarwiania go. Szczególnie jeżeli chodzi o oryginalny sposób wybarwiania drewna mam tu na myśli Ekotep czyli preparat produkowany w oparciu o smoły drzewne.

Nie jest naszym celem aby naturalne i ekologiczne preparaty firmy Kelmolis stały się towarem masowym. Nie muszą one trafić do każdego domu czy na półki marketów budowlanych. Są to produkty niszowe dla wymagających, a zarazem świadomych ludzi.

Pracujemy także  także nad nowymi produktami HMF i udoskanalamy nasze receptury tak aby nasze produkty były jeszcze lepsze i odpowiednie do konkretnych zastosowań.

Wracamy do produkcji naturalnego oleju lnianego surowego do drewna, wykonanego na bazie oleju lnianego z warmińskich ziaren lnu i tłoczonego na Warmii.
Jest to produkt w 100% naturalny i co dla wielu osób ważne w 100% polski.

Rozmawiamy także z wieloma Parkami Narodowymi, Klientami instytucjonalnymi i indywidualnymi.
Być może w tym roku zostaną zrealizowane z naszym współudziałem ciekawe projekty na terenie naszego kraju.
Sami także szykujemy kilka projektów, a w szczególności jeden, który może wspomóc w bardzo dużym stopniu Parki Narodowe i Skanseny. Powiadomimy Was o poszczególnych sukcesach po ich sfinalizowaniu, mając w ręku podpisane umowy.

Tak więc okres “przestoju” nie dotyczy jak widać firmy HMF.