Olej lniany HMF – zabezpiecza budowle melioracyjne w KPN

Olej lniany surowy – zabezpiecza budowle melioracyjne w KPN.

Już wkrótce na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego powstaną podobne do tej budowle melioracyjne. Wykonane z dębiny mają służyć długie lata w celu poprawienia gospodarki wodnej Parku.
Cieszymy się bardzo z dwóch powodów. A mianowicie pierwszym z nich jest to, że drewno służące do budowy tych urządzeń melioracyjnych jest zabezpieczane naturalnym olejem lnianym. A drugi powód zarówno do domy i radości dla HMF to fakt, że  został wybrany do tego celu olej lniany HMF.

To już kolejny preparat oferowany przez naszą firmą, który zaistniał w Parku Narodowym w Polsce.
Drewno jest olejowane za pomocą pędzli z dość długim czasem pozostawienia go do wchłonięcia.
Olej będzie także podgrzewany w kąpieli wodnej do temperatury około 40-45 stopni Celsjusza.

Olej lniany surowy skutecznie zabezpieczy drewno. Warto przy okazji takiej budowy wspomnieć, że drewno (szczególnie dębina) nie wymaga praktycznie zabezpieczenia kiedy znajduje się stale pod wodą. Natomiast w tym przypadku poziom wody będzie systematycznie się zmieniał. W zeszłym roku obserwowaliśmy zmianę poziomu w ciekach wodnych na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego.

Olej lniany HMF został wybrany również z tego względu, że jest naturalnym produktem. Nie zawierającym rozpuszczalników, domieszek innych olei (nie schnących) oraz przyśpieszaczy polimeryzacji (sykatyw – soli metali ciężkich).

Budowle te będą łatwe w utrzymaniu i konserwacji. W czasie niskiego poziomu wód gruntowych będzie można ponowić za kilka lat warstwę zabezpieczającą oleju lnianego bez narażania na skażenie środowiska naturalnego.

Innymi branymi pod uwagę impregnatami były pokosty lniane oraz impregnacja ciśnieniowa środkami solnymi.

To naprawdę wielki krok do przodu w zabezpieczaniu drewna w sposób naturalny szczególnie kiedy to drewno ma znajdować się w środowisku naturalnym.

Przy okazji warto wspomnieć, że olej lniany surowy to bardzo dobry środek impregnujący do drewna. Zarówno znajdującego się zewnątrz jak i wewnątrz.