Most zabezpieczony – Ekotep 119 w Muzeum Wsi Lubelskiej. v Galeria zdjęć.

Most Ekotep 119 do tarasów na moście w Muzeum wsi Lubielskiej003Most zabezpieczony – Ekotep 119 w Muzeum Wsi Lubelskiej.

Wprawdzie miało to miejsce już około miesiąca temu ale brak czasu spowodowany licznymi wyjazdami pozwolił mi dopiero teraz napisać tego posta.
Otóż Muzeum Wsi Lubelskiej potocznie nazywane Skansenem po przetestowaniu Ekotepu do tarasów zdecydowało się na to aby most zabezpieczony został właśnie tym preparatem na bazie smoły drzewnej i oleju lnianego z dodatkiem kalafonii i innych żywic.

Most został zbudowany od nowa. Ponieważ jego poprzednik był w bardzo złym stanie.
Teraz przeprawa jest użytkowana przez turystów, którzy mają możliwość przejść do ekspozycji znajdujących się na drugim brzegu.
Na moście panuje również wewnętrzny ruch kołowy. Co zapewne da nam obraz długotrwałości i odporności produktu Ekotep 119 do tarasów i mostów.
Pracownikom Muzeum bardzo spodobały się produkty firmy Kelmolis, a także HMF. Jednym z nich jest mydło lniane, a drugim olej lniany surowy.

Ekotep 120 i 150 natomiast w ciekawy sposób wybarwia odnawiane ławeczki dębowe, które wracają z pracowni konserwatorskiej przed zabytkowe budynki.

Właściwości barwiące i ochronne preparatów Ekotep powodują, że wielu konserwatorów dostrzega w nich produkty jakich do tej pory nie mogli doświadczyć lub jakimi pracowali tylko za granicą kraju.
Jest to dla nas bardzo cenne, że zabytki  czyli nasze dobro Narodowe i infrastruktura Parków Narodowych ma możliwość być zabezpieczana produktami, które wytrzymają o wiele dłużej niż popularna chemia. A dodatkowo nie skażą naturalnego otoczenia i pozwolą konserwatorom pracować o wiele bezpieczniej i uzyskiwać nie możliwe do tej pory efekty.

Informacje: info@hmf24.pl  tel. 513-149-841