Linotep zabezpiecza i barwi elewację mazurskiego domu.
16/03/2017 Wyłączono przez adminLinotep zabezpiecza i barwi elewację mazurskiego domu.
W jednym z postów na naszym fanpage pokazywaliśmy zniszczoną szalówkę “zabezpieczoną” jednym z olei nabytych w markecie. Modrzewiowe deski były w dość fatalnym stanie już po 3 latach. Co jest dziwną sprawą, ponieważ niezabezpieczone powinny być w lepszym stanie.
Tak czy inaczej inwestor zdecydował się na wymianę całego pokrycia ścian. Tym razem została wybrana do tego celu szalówka świerkowa, którą trzeba było należycie zabezpieczyć i nadać jej odpowiedni kolor wybrany przez właściciela domu.
Inwestor zdecydował się na produkt firmy Kelmolis, konkretnie na Linotep o zabarwieniu stalowym. Kolor ten będzie się dobrze komponował z całą bryłą domu.
Linotep zabezpiecza i barwi jednocześnie drewno. Stosowany w Norwegii, Litwie i w Niemczech od wielu lat potwiedza swoją skuteczność.
Dzięki zastosowaniu pigmentu mineralnego jest bardzo odporny na działanie promieniowania UV. Olej lniany, który jest głównym składnikiem Linotepu, a kalafonia i inne żywice nadają warstwie zabezpieczającej osadzonej w drewnie dużą odporność na ścieralność.
Linotep może zostać nałożony na drewno tak aby uzyskać transparentność i bardzo czytelny rysunek struktury drewna lub tak aby przykrył drewno prawie jak farba. W tym drugim przypadku struktura drewna jest zdecydowanie mniej wyrazista.
Szalówka świerkowa o profilu diagonal została pomalowana jedną warstwą już w warsztacie. Szczególną uwagę zwrócono na dokładne zabezpieczenie połączeń pióro – wpust. Te elementy szalówki nie będą widoczne ale będą narażone na korozję drewna. W związku z tym zostały zabezpieczone preparatem PRG-30, a nastęnie Linotepem.
Skoro już mowa o PRG-30 to właśnie tym preparatem zostały zabezpieczone “plecy” szalówki czyli części deski od strony wewnętrznej do której także nie będzie już dostępu.
Po położeniu całej szalówki na ścianach zostanie ona przemalowana kolejną warstwą preparatu Linotep.
Linotep zabezpiecza drewno na długie lata. Jednakże należy pamiętać aby zabezpieczone nim powierzchnie drewna konserwować. Można to robić myją raz na rok lub dwa lata całą powierzchnię mydłem lnianym, a po kilku latach przetrzeć całość po umyciu olejem lnianym surowym do drewna.
Zdecydowanie wydłuży to żywotność tak zabezpieczonych powierzchni. Z dużym prawdopodobieństwem okres ten może sięgnąć nawet kilkunastu – kilkudziesięciu lat.
Więcej informacji: www.kelmolis.pl tel 577-149-841 lub email info@hmf24.pl
Możliwość komentowania została wyłączona.