Pergola w Parku – Stare Babice

Pergola w Parku – Stare Babice.

Tak jak już pisaliśmy w tym roku wszystkie prace poza sprzedażą naturalnych produktów Kelmolis i HMF, które wykonujemy to poprawki. Niestety używane przez wielu wykonawców produkty najniższej jakości (nie zawsze decyduje o tym cena) wytrzymują zaledwie rok.

Niestety w tym przypadku drewno zostało dość mocno uszkodzone przez warunki atmosferyczne. W niektórych miejscach pergole po prostu z zrobiły się czarne.
Zostały one zabezpieczone środkiem biobójczym – PRG30.

Następnie pergole zostały zabezpieczone jedną warstwą produktu Ekotep czyli smołami drzewnymi. Użylliśmy tu mieszanki kolorystycznej Ekotep 200 (bezbarwny) i Ekotep 120 aby uzyskać bardzo jasny prawie, że naturalny kolor. Preparaty te zostały zmieszane w stosunku 2:1. W ten sposób zabezpieczone pergole zostały pozostawione na ponad miesiąc, a w tym czasie rozpoczęliśmy prace nad zabezpieczeniem sceny, siedzisk widowni i odnowy mostków wraz pochwytami.

Teraz nadszedł czas na położenie drugiej warstwy mieszanki produktu Ekotep. Jest on o wiele wydajniejszy niż w warstwie pierwszej aczkolwiek jego chłonność jest tak dość spora. Ekotep nakładany jest za pomocą pędzla. Z co najmniej dwóch powodów. Pierwszy z nich to taki, że nic nie jest w stanie dokładniej rozprowadzić produktów olejowych niż pędzel, a drugi powód to taki, że użycie pistoletu ciśnieniowego spowodowałoby pokrycie rosnących wokół roślin warstwą nieprzepuszczającą światła. Co mogłoby w konsekwencji spowodować ich obumarcie.

Po zabezpieczeniu Pergoli należ je konserwować przynajmniej raz w roku poprzez mycie (najlepiej) mydłem lnianym oraz co kilka lat przez nałożenie warstwy oleju lnianego surowego.

Dzięki temu drewno powinno przetrwać długie lata. Pozostaną nam do dokończenia jeszcze dwa mostki oraz tarasy widokowe. Te będą zabezpieczone od dołu i od góry środkiem biobójczym PRG-30, a dodatkowo od góry preparatem Ekotep-119 czyli smoły drzewne do tarasów z większą ilością kalafonii i innych żywic. Dzięki temu wytrzymałość na ścieralność znacząco wzrośnie. Natomiast spód mostków i tarasów po nałożeniu środka biobójczego będzie zabezpieczona olejem lnianym surowym gdyż nie będzie tam padało bezpośrednio promieniowanie UV.

Zapraszamy do naszego sklepu: www.sklep@hmf24.pl oraz kontaktu z nami info@hmf24.pl i tel. 513-149-841 oraz 576-041-441