Stare okno jako …

hmf Okno kelmolis Linotep konserwacja i ochrona drewnaStare okno jako …
I to jest dobre pytanie jako co? Był taki okres kiedy jeździliśmy i szukaliśy starych okien. Udało nam się kupić dość sporą kolekcję. Okno, które znajduje się na zdjęciu ma około 70 lat. Z każdą usuwaną warstwą farby w czasie czyszczenia wzrastało nasze zdziwienie w jak dobrym stanie zachowało się drewno. Niestety przyszły inne obowiązki i wyczyszczone okno stało pod domem prawie dwa lata. A drewno pozostało w tak samo dobrym stanie. Widać jak dobrze było pierwotnie zabezpieczone i z jak dobrego drewna wykonane.
Postanowiliśmy, że mając odpowiednią do niego bejcę sprawimy, że otrzyma drugie życie. Co by z niego miało być lub nie być i tak trzeba go ponownie zabezpieczyć. Licząc się z docelowym przeznaczeniem wykonanego z tego okna przedmiotu na zewnątrz czy do wnętrza budynku postanowiliśmy użyć bardzo odpornej na warunki atmosferyczne bejcy Linotep. Bejca ta posiada w swoim składzie między innymi smołę drzewną, kalafonię, olej lniany i inne składniki uszlechatniające drewno.
Okno zostało zabejcowane, a pomysłów co dalej jest kilka. Mogłoby służyć np. za lustro albo ramkę do zdjęć rodzinnych. Ewentualnie na trzy tablice z notatkami do zadań specjalnych. Tak czy inaczej warto dodatkowo ozdobić tą ramę np. jakimś ładnym motywem kwaitowym. Oczywiście użycie szablonu byłoby zbyt proste i mało dostojne. Dlatego też szybki telefon do koleżanki i już szykuje się projekt ozdobienia tego okna. Oczywiście jak tylko zostanie skónczone przedstawimy je Wam z pełnym opisem produktów, które użyliśmy do jego zrobienia. Na naszym facebooku  możecie w komentarzach zamieszczać propozycję jak Wy byście widzieli zastosowanie tego okna w formie finalnej. Ramka do zdjęć, lustro, tablica czy jeszcze coś innego. Czekamy na Wasze sugestie i pomysły.