Meble stylizowane EkoTep-em

impregnacja i barwienie mebli ekotepem MtPlaceMeble stylizowane EkoTep-em
Monika bardzo nas zaskoczyła wykorzystaniem naturalnego  impregnatu barwiącego EkoTep w kolorze 150. Jej firma eMTe PLACE specjalizująca się w stylizacji mebli i wszelkich przedmiotów użytkowych ciągle zaskakuje swoich fanów nowymi stylizacjami. Kiedyś szkoliliśmy Monię  i później namawiliśmy do założenia firmy, a teraz zachwycamy się jej pracami i zaopatrujemy w nasze produkty. Kilka dni temu wysłaliśmy do eMTe PLACE zamówione produkty oraz próbkę bejcy na bazie smół drzewnych, olei drzewnych i żywic. I co? I jak zwykle zaskoczenie (pozytywne oczywiście). Widać Monice spodobało się działanie EkoTepu i jego barwa, ponieważ zmieniła plamy i zamiast zabezpieczyć ramę i blat komody bezbarwnym olejem z żywicami, zrobiła to barwiącym EkoTepem (na zdjęciu jeszcze blat w jasnym kolorze).
Ekotep zalecany jest do zastosowań zewnętrznych. Głównie z tego powodu, że aż tak mocne zabezpieczenie drewna nie jest potrzebne w środku, a drugi powód to zapach smół użytych do jego produkcji. Są to naturalne smoły drzewne stosowane również w farmacji np. do preparatów wykrztuśnych czy też na rany. Jednak ich zapach jest dość intensywny i może komuś nie odpowiadać we wnętrzu. Sami jeszcze nie wiemy po jakim czasie ten zapach ustąpi. Ale wiemy, że skusił Monikę sposób w jaki EkoTep wybarwia drewno. Jak do tej pory nie spotkaliśmy się z takim wybarwieniem w szczególności części twardych drewna i wokół nich. Nawet bejce lniane nie działałay w ten sposób. Drewno nabiera niepowtarzalnego wyglądu. Po nałożeniu EkoTepu mamy jeszcze sporo czasu aby np. przetrzeć części zdobionego przedmiotu tak aby powstało cieniowanie.
Meble stylizowane nabrały właśnie nowego wymiaru dzięki Monice. Być może będzie Ona prekursorką używania preparatów smolnych do stylizacji mebli i innych przedmiotów z drewna. Ekotep stosowany jest wprawdzie do renowacji i stylizacji mebli ale do tej pory były to meble ogrodowe.
Dodamy, że EkoTp jest dostępny od bezbarwnego poprzezłocienie, brązy aż do czarnego.

Poniżej galeria zdjęć blatu stylizowanego i zabezpieczonego preparatem EKOTEP firmy Kelmolis.