Danish Oil czyli olej duński od HMF.

Danish Oil czyli olej duński od HMF.

Biorąc pod uwagę zapytania naszych Klientów oraz przeglądane fora i grupy o tematyce drewna postanowiliśmy wyjść na przeciw oczekiwaniom Klientów, którzy używają tzw. olej duński.
Przeglądaliśmy wiele opracowań na temat tego oleju i odnaleźliśmy pradawne receptury.

Tak zwany Danish Oil to nic innego jak mieszanka oleju lnianego z olejem tungowym.
A co to jest olej tungowy? Najlepiej sięgnąć do opisu z Wikipedii ”

Jeżeli spodoba Ci się ten artykuł wspomóż mnie – Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wywodzi się z Chin, gdzie znany jest od ponad 2000 lat. Gęsta ciecz o barwie żółtobrunatnej i nieprzyjemnym zapachu, jest olejem szybkoschnącym i rozpuszczalnym w wielu rozpuszczalnikach[1].

Stosowany jest w przemyśle lakierniczym oraz do wyrobu farb. Pokryte nim powłoki są odporne na wodę, powietrze, kwasy, ługi i niektóre rozpuszczalniki organiczne. Używa się go również do antykorozyjnego zabezpieczania wyrobów metalowych, do oświetlenia i jako paliwa, również do produkcji nieprzemakalnych tkanin i papieru

Od jakiegoś czasu jest w naszej ofercie sam czysty olej tungowy, a obecnie odtworzyliśmy recepturę tradycyjnego oleju duńskiego.

Ponieważ jest on stworzony z oleju lnianego gotowanego i gęstego oleju tungowego musi także zawierać trochę terpentyny balsamiczne aby był łatwiejszy do rozprowadzania.

Ze względu na dość skomplikowany proces produkcji tego oleju polegający na obróbce ciśnieniowej i termicznej połączenia obydwu olei, produkcję powierzyliśmy jednej z firm w Belgii.

Dzięki temu możemy zagwarantować najwyższej jakości olej duński wyprodukowany w sposób naturalny przy użyciu najnowszych technologii.

Danisch Oil wprawdzie znajduje się już w sprzedaży dystrybuowany przez wiele firm ale jego ceny naszym zdaniem są bardzo mocno wyśrubowane w górę.
Postanowiliśmy tak jak w przypadku naszych innych produktów dostarczyć Wam produkt wysokiej jakości w rozsądnej cenie.
I tak też się stało. Pierwsza partia oleju duńskiego będzie dostępna już pod koniec lutego 2018 roku czyli za kilka dni od pojawienia się tego wpisu.

Mamy nadzieję, że zwolennicy tego produktu będą bardzo zadowoleni.