Mydło lniane – konserwacja drewna przed sezonem. Video

Mydło lniane – konserwacja drewna przed sezonem.

Nawet najlepsze zabezpieczenie drewna nie zda się na wiele jeżeli nie konserwujemy drewna. Wielu producentów i sprzedawców impregnatów pomija ten aspekt w całym procesie ochrony i konserwacji drewna.

W sprzedaży są różnego rodzaju środki do mycia drewna dlaczego więc mydło lniane.

Może trzeba zacząć od tego, że firma HMF24.pl w swojej ofercie posiada produkty dobrane do drewna pod względem jakości i przetestowane, a także poparte historią budownictwa drewnianego i zabezpieczania drewna, a nie te znajdujące się w sprzedaży masowej i znane z reklam. To nasz wybór.

Mydło lniane to nic innego jak niegdyś szare mydło. Niegdyś to ważne słowo. Dlaczego? W dzisiejszych czasach również można spotkać wiele produktów nazywanych mydłem szarym ale niestety tak jak w przypadku pokostu kiedyś, a dziś to dwa różne produkty.

Wracając do mydła szarego kiedyś a dziś to różnica jest taka, że kiedyś mydło szare było powiedzmy bardziej mydłem “przemysłowym”. Służyło do prania, mycia podłóg i usuwania mocnych zanieczyszczeń. Występowało również jako mydło w płynie i w kostce. I było wyrabiane z oleju lnianego.

Mydło to było mydłem zasadowym o PH w granicach 9.

Dziś mydło szare inaczej lniane jest dostępne jako mydło kosmetyczne. Czyli jego PH oscyluje w okolicach 5,5. Czyli jest mydłem o połowę mniej zasadowym. A to już spora różnica jeżeli chodzi o możliwość usuwania silnych zabrudzeń czy też właściwości aseptycznych.

Z tego też powodu nie jest zalecane do częstego mycia ciała czy włosów ponieważ za szkodliwymi mikroorganizmami zabija te pożyteczne żyjątka w skórze.

Ale dzięki temu świetnie nadaje się do mycia drewna, betonu, kamienia, podłóg drewnianych i z innych materiałów, do prania (jeżeli nie przeszkadza specyficzny zapach) oraz do mycia wszelkich powierzchni takie jak elewacje, podjazdy, kostka brukowa, metal, itp.

Rewelacyjnie sprawdza się do mycia pędzli zarówno po produktach olejowych jak i wielu chemicznych.

Mydło to nie wymaga praktycznie spłukiwania w wielu powierzchniach porowatych (chłonnych). Czasami wystarczy po prostu spłukać tylko pianę (zmydliny) delikatnym strumieniem wody, a w przypadku trudniejszych do umycia zabrudzeń i porostów można użyć myjki ciśnieniowej.

Mydło to ma jeszcze jedną zaletę. Myjąc jednocześnie impregnuje w jakimś stopniu materiały porowate. Dzieję się to za sprawą części niezmydlonych w czasie produkcji cząstek oleju lnianego.

Warto wspomnieć o tym, że mydło to jest dobrym wyborem dla alergików.
Mydło lniane HMF24 jest mydłem w 100% naturalnym. Skąd wiemy? Bo sami je produkujemy.