Smoła drzewna, olej lniany, bejca lniana -testy na Mazurach.

Smoła drzewna, olej lniany, bejca lniana -testy na Mazurach.

Jak najlepiej dobrać kolor impregnatu do drewna?

W przypadku impregnatów typu bejca czy innych zawierających pigment nie jest to takie trudne.
Gorzej jeżeli kolor drewna zależny jest od wielu czynników. Na przykład takich jak rodzaj drewna, gatunek, a nawet sposób jego obróbki.
Wtedy najlepiej jest wykonać testy na drewnie, które ma być zabezpieczone i zabarwione. Smoła drzewna czyli produkt o nazwie Ekotep jest właśnie jednym z nielicznych produktów, który zachwyca wybarwieniem ale zarazem kolor nigdy nie jest przewidywalny.

Rozmawiając z Klientem o kolorze w przypadku Ekotepu rozmawiamy raczej o odcieniu. Mimo to ma wielu zwolenników.

Jeżeli spodoba Ci się ten artykuł wspomóż mnie – Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ekotep – smoły drzewne to nie tylko produkt do barwienia. To głównie bardzo bardzo dobry impregnat mający za zadanie chronić drewno.

Dlatego też smoły drzewne oferowane przez firmę Kelmolis – HMF24.pl mają róże wybarwienia jak i zastosowania.
Smoły drzewne mają wybarwienie od bezbarwnej poprzez złocistą do prawie czarnej.

Ale tak jak napisałem wcześniej finalny kolor tej samej smoły drzewnej może dać zupełnie inny efekt końcowy na różnych gatunkach drewna o różnym stopniu obróbki.

Niektóre z produktów Ekotep mają na przykład zastosowanie do impregnacji drewna mającego kontakt z ziemią lub nawet drewna osadzanego w ziemi czy też w zbiornikach wodnych. Należą do nich Ekotep 148 i Ekotep 170.

Produktem do zabezpieczania tarasów, mebli ogrodowych i innego drewna gdzie potrzebna większa odporność na ścieralność jest Ekotep 119.

Natomiast do impregnacji i barwienia elewacji najczęściej stosuje się: Ekotep 120, 130, 150.

Warto także zwrócić uwagę na nasz olej lniany surowy, który jest wykorzystywane przez wiele firm i osób prywatnych do zabezpieczania całych domów z bali. Jak to powiedział jeden z naszych Klientów – “patrząc na wydajność jest tańszy i o dwa nieba lepszy od drewnochronów”.

Ciekawymi produktami do impregnacji i barwienia drewna wewnątrz i na zewnątrz są Linotep, Ekolin i Ekomass.

Jeżeli chcecie się dowiedzieć czegoś więcej na temat naturalnych i solidnych impregnatów oraz ich zastosowania, a także jeżeli chcecie naszej podpowiedzi w tej kwestii zapraszamy do kontaktu.

inf0@hmf24.pl lub telefonicznie – 577-149-841