Olej lniany HMF i ciekawe obiekty naszych Klientów. Galeria foto i video.

Olej lniany HMF i ciekawe obiekty naszych Klientów. Galeria foto i video.

Olej lniany HMF, a także inne produkty firmy Klemolis zabezpieczyły w tym sezonie wiele domów na terenie polski.
Artykuł ma tytuł olej lniany ale dla przekory zaczniemy od produktu Ekotep 200 czyli smoła drzewna bezbarwna. Tym właśnie produktem został zabezpieczony z zewnątrz dom usytuowany na Kujawach w okolicy Inowrocławia. Natomiast wnętrze tego zostało zabezpieczone olejem lnianym HMF.

Dlaczego zaczynam od tego budynku?

Jeżeli spodoba Ci się ten artykuł wspomóż mnie – Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ponieważ jest to istne arcydzieło sztuki ciesielskiej, pomysłowości i umiejętności myślenia wykonawców.

Wiele rzeczy wykonanych w tym domu było improwizowanych. Co dało zaskakujące i ciekawe rozwiązania. Ekipa budowniczych z Ukrainy dała z siebie naprawdę wiele.
Zdjęcia z tej realizacji znajdziecie poniżej w galerii.

Zdziwi Was zapewne widok zdjęć samochodu – wraka. Znalazł się on tam z powodu spoilera wykonanego z dębiny. To również praca wykonawco tego domu, którego właściciel startuje w zawodach wraków. Pomijając wygląd tego samochodu, który został przystosowany do jazdy po zaoranym polu i zderzaniu się z innymi pojazdami to ma on naprawdę moc.

Miałem okazję być nim przewieziony po polnej drodze z chwilowymi wypadami na pole buraków. Super zabawa. Już 29 września samochód ten jedzie na zawody do Bydgoszczy.

Wracam jednak do drewna i tego bardzo oryginalnego domu, który swoim wyglądem i wnętrzem przypomina widoki spotykane na pintereście rodem z kanadyjskich wnętrz.

I właśnie w tych wnętrzach został zastosowany olej lniany.
Jednak Waszą uwagę chciałbym zwrócić na pomysłowe wykończenie wnętrza. Szczególnie moją uwagę przykuły schody wykonane z jesionu i oparte na słupie – pniu drewna ciągnącym się od piwnicy aż po poddasze.

Dlaczego w tytule artykułu pojawiają się Kujawy?

Otóż w tym roku najwięcej realizacji wykonanych przy pomocy oleju lnianego HMF  miało miejsce na Kujawach.
Oczywiście Olej lniany HMF i inne produkty gościły także na Podkarpaciu, Mazurach, Podlasiu, Małopolsce czy też na wybrzeżu.

Często zdarzało się, że po zabezpieczeniu jednego budynku otrzymywaliśmy zamówienie od sąsiadów budujących również dom z drewna lub chcących zabezpieczyć swoją drewnianą architekturę ogrodową.

Były zamawiane różne inne produkty. Takie jak smołą drzewna, preparat biobójczy PRG30, Olej do blatów, schodów i podłóg drewnianych Ekolin. Ale nie podzielnie królował Ekotep.

Kolejną dużą realizacją potężnego domu z bali było zabezpieczenie go olejem lnianym na zewnątrz i wewnątrz. Miało to miejsce również na Kujawach we Włocławku. Nasze produkty, gościło również Pojezierze Brodnickie, a także okolice Bydgoszczy i Tucholi.

Jak zapewne pamiętacie na samym początku sezonu zabezpieczałem osobiście kilka łodzi drewnianych.
W tym największą pływające po Wiśle drewnianą szkutę Dar Mazowsza (na zdjęciu po lewej).

Uczestniczyłem także w rejsie tą jednostką z Warszawy do Góry Kalwarii i z powrotem. Rejs był naprawę fascynujący i z wieloma przygodami. Nie uwierzycie jaką ciężką walkę stoczyliśmy z przepchnięciem tej 10 tonowej łodzi przez mieliznę w okolicach budowy mostu południowego. Woda sięgała zaledwie łydek, a my dzień po dniu brnęliśmy do przodu. W drodze powrotnej w tymże właśnie miejscu walka trwała niemalże tydzień czasu.
Dzięki pomocy wielu osób w tym Ratowników WOPR i Strażaków z Góry Kalwarii, posiadaczy innych drewnianych łodzi, a także często przypadkowych ludzi zarówno spacerowiczów z lądu i kajakarzy podróżujących Wisła.

Ale wracając do tematu. Ta jednostka także została zabezpieczona naszymi produktami. Olejem lnianym i produktem Ekotep – smoły drzewne. Jak widzicie