Domy z bali.

domyzbali-hmf24-wwwDomy z bali. Z samego serca Bieszczad.

Rodzinna firma Rutkowscy zajmuje się od wielu lat budową naturalnych domów z bali. Na zamówienie wykonują również sauny wolno stojące, altanki i inne obiekty z jodłowych bali.

Pierwszym etapem jest pozyskiwanie drewna z Bieszczadzkich lasów. Nadzorują Oni ten proces aby drewno użyte przez nich było najwyższej jakości. Następnie bale przewożone są do ich tartaku gdzie zostaje poddane wstępnej obróbce.
Korowanie odbywa się za pomocą wody pod bardzo dużym ciśnieniem. Dzięki temu zostaje usunięta kora, natomiast nie narusza to struktury drewna. Dzięki temu drewno jest bardziej odporne na czynniki atmosferyczne, owady, a także ogień.
Od tego połowy roku 2016 w celu zabezpieczenia drewna firma Rutkowscy używa do zabezpieczania bali (już w pierwszej fazie obróbki) tuż po okorowaniu naturalnego impregnatu PRG-30. Dzięki temu drewno nie odbarwia się pod wpływem promieni słonecznych, jest zabezpieczone przeciw owadom i grzybom. PRG-30 ma także działanie hydrofobowe.
Domy z bali i inne budowle powstają na potężnym placu w firmie Rutkowscy. Korzystając z nowoczesnego sprzętu, a także ręcznych narzędzi budowane są obiekty zamówione przez Klienta.
Po dokładnym spasowaniu wszystkich elementów i postawieniu konstrukcji domy te są rozbierane i wędrują na plac budowy zamawiającego.

Ich naturalna budowa to nie tylko jodłowe bale. Domy wykonane w firmie Rutkowscy ocieplane są owczą wełną, która dokładnie wypełnia wszelkie łączenia.

Od tego roku (2017) domy te mają być zabezpieczone w standardzie nie tylko impregnatem PRG-30 ale także podstawowe ich części takie jak podwalina czy inne elementy narażone na korozję mają być zabezpieczane naturalnymi preparatami Ekotep na bazie smół drzewnych i oleju lnianego (dzięgieć).

Spowoduje to, że będą one jeszcze bardziej odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne.
Na życzenie Klienta cały budynek zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz może być zabezpieczony naturalnymi impregnatami i produktami firmy Kelmolis.

Przejdź na stronę firmy Rutkowscy – Kliknij tu