Bejca biała do drewna –  decoupage i dla stolarzy. Video

Bejca biała do drewna –  decoupage i dla stolarzy.

Przygotowaliśmy dla Was kolejny produkt, który służy do barwienia drewna.W związku z tym, że poszukujecie możliwości barwienia drewna na modny od kilku lat kolor biały wyszliśmy na przeciw Waszym potrzebom.
Nasz pierwsza bejca jaką wprowadzamy na rynek pod szyldem HMF jest właśnie w tym pożądanym kolorze.
Rozróżniamy kilka rodzajów bejców ze względu na to co jest ich rozpuszczalnikiem. Są to między innymi, bejce wodne, olejowe i rozpuszczalnikowe.
Bejce oferowane przez nas są bejcami rozpuszczalnikowymi na bazie nitro.


Zapraszamy do naszego sklepu – www.sklep.hmf24.pl

Dlaczego zdecydowaliśmy się na tego rodzaju bejce?
W swojej ofercie od kilku lat posiadamy produkty, które można nazwać bejcami. Są one produkowane na bazie oleju lnianego. Należą do nich takie produkty jak Ekolin, Linotep i Ekomass.
Bejce te charakteryzują się bardzo długą trwałością i są przeznaczone zarówno do wnętrz jak i na zewnątrz. Niestety dla wielu z Was schną one dość długo i w związku z tym, że należą do produktów z najwyższej półki ich cena dla wielu osób zajmujących się decoupage jest zbyt wysoka, a ich wysoka jakość wiążąca się szczególnie z dużą odpornością na promieniowanie UV (pigmenty mineralne) nie jest wymagana w tego typu pracach.

Dużą zaletą bejcy rozpuszczalnikowej jest to, że nie wypłukuje się pod wpływem lakierów wodnych, klei, wosków czy olei co ma miejsce w przypadku bejc wodnych.

Bejcę należ nanosić na drewno po jego wcześniejszym przygotowaniu. Każde drewno powinno być przeszlifowane przynajmniej w minimalnym stopniu czyli tak zwane „matowienie”. Warto jednak poświęcić więcej uwagi i czasu dla odpowiedniej obróbki drewna. Czyli przeszlifować drewno papierem o gradacji 80-120 w celu wyrównania (gradacja zależna od gatunku drewna i stanu w jakim się znajduje. a następnie wyglądzić powierzchnię papierami o gradacji od 220 240 nawet do 320-400.
Tak przygotowane drewno na pewno odwdzięczy się ładnym wyglądem i łatwiejszą pracą z nim.